ورود عضویت

کلمه عبور یادتون نیست؟

حس زیباییست... همین!
این شما هستید که با نوع نگاهتون به این جمله، به این فلسفه معنی می‌دید !

بهش فکر می‌کنم

جرات کن و به بهترین کسی که می تونی تبدیل شو!

پیگیر کانال تلگرام «حس» هستید؟ :)

ما داخل تلگرام دوتا کانال داریم و از شما دعوت می‌کنیم پیگیر کانال ما در تلگرام باشید.

کانال «حسش‌هست» کانال «حس‌نگاری»

ویدیو کلیپ | کلیپ معرفی حس؛ انسانیت و مهربانی رو به دنیا برگردان

کانال تلگرام «حس» رو دنبال می‌کنید؟ رفتن به کانال تلگرام

دریافت

این پست تا الان 3119 بار بازدید شده و مورد پسند 7 نفر قرار گرفته.

انسانیت و مهربانی از کجا شروع میشه؟ 

"اعتیاد، جنگ، نا آرامی، آشفتگی، فقر، گرسنگی، دلسردی و بی رحمی، چندگانگی، تبعیض جنسیتی و ملیتی، و ...
دنیای منو فراگرفته. همان دنیایی که در اون به دنیا اومدم، زندگی میکنم، راه میرم و نفس میکشم. دنیای من با سرعت نور به سمت زوال پیش میره. انسانیت کجاست؟"

شاید بعد از خوندن متن بالا حسابی تعجب کرده باشید. یا شاید به خودتون گفته باشید که لابد اشتباهی شده که حس این متن رو منتشر کرده. نه دوست عزیزم، این متن دقیقا در بهترین مکان منتشر شده اما تعجب نکنید چون این حرف، حرف ما نیست. این جمله‌هایی هست که این روزها از زبان بسیاری از آدم‌های اطرافتون می شنوید. 

می دونید، اصلا بحث ما این نیست که جمله های منفی گفته شده در ابتدای متن درسته یا نه. موضوع مهم اینه که شاید دنیا غرق جنگ شده باشه، شاید اعتیاد به زندگی همه غلبه کرده باشه و ... اما چه خبر از آینده؟ سهم من و تو در بهبود این شرایط چیه؟ آیا من و تو بر خلاف چیرهایی که در ابتدا گفته شد عمل کردیم؟ آیا ما آگاهی خودمون و دیگران رو در مورد تبعیض جنسیتی بالا بردیم؟ و یا آیا برای پیشگیری و درمان فقر کاری کردیم؟ 

در ابتدای متن به دلسردی و بی رحمی اشاره شد، در این مورد چطور؟ آیا به کسی لبخند زدیم؟ عشق خودمون رو نثار کسی کردیم؟ از پیرمرد گل فروش، گل خریدیم و به مادرمون تقدیم کردیم؟ 

دوست عزیزم، اگر در این مدت همراه من بوده باشی، حتما متوجه این موضوع شدی که من، حس، دوست دارم با کمک تک تک شما دوستای نازنینم دنیای بهتری رو نقاشی کنم، دنیایی به رنگ آبی آب های زلال، با درختان تنومند سرو، با خورشید درخشان تر از قبل. دنیایی که در آن مهربان بودن و مهربانی از نان شب هم واجب تر است. دنیایی که در مدرسه هایش الفبای انسانیت را یادم می‌دهند. دنیایی که زمستان را با خوبی‌های مردمش برای همه لذت بخش و گرم می‌کند، بهار می‌کند. اصلا دنیایی که همیشه بهار است. خودِ خودِ بهار، بهار مهربانی را میگویم.

فقط به تنهایی قادر به انجام آن نیستم. این مسیری است طولانی، سخت اما دلنشین با مقصدی از جنس الماس. بیا من و تو همراه بشیم و با هم عهد ببندیم که به کل مردم دنیا احترام بذاریم و برای بهتر کردن دنیایی که دوست داریم، دست از تلاش نکشیم. بیا عهد ببندیم که دلیل بتراشیم برای مفید بودن. برای خوب بودن. اصلا بی دلیل مهربان باشیم!

به یاری من بیا و در کنار من برای محقق کردن این هدف تلاش کن. من به تلاش تو نیاز دارم.
از همین الان مهربانی رو از قلب بزرگ، رئوف و بخشنده ی خودت شروع کن. خودت رو تغییر بده. با همین کار کوچک دنیایی بهتر خواهیم داشت.

در آخر هم باید یک تشکر ویژه بکنم از یکی از کاربران پر مهر سایت حس، آقای حسین داودی که زحمت کشیدند و این ویدئو کلیپ فوق العاده زیبا رو ساختند و به حس تقدیم کردند. در این کلیپ، بخش‌هایی از کمپین عمو نوروز که توسط گروه حس برگزار شده رو می بینید. ممنون حسین، چه همراهی فوق العاده ای!

حس زیباییست ...
همین!

تا الان 1 ديدگاه به اين پست ضميمه شده. برای ارسال دیدگاه به سایت وارد بشید.

aseman khakestari

حس عزیز....از اینهمه احساسات لطیف انسانیت و اهداف زیبا لذت بردم....یه جمله ای رو خیلی زیبا گفتید...یه نفر نمیتونه همه کار بکنه اما هرکسی میتونه یه کاری بکنه...ممنون

برای پاسخ به aseman وارد سایت بشید.

حس

خواهش میکنم دوست عزیز، ما راه طولانی تا رسیدن به هدفمون داریم و با همکاری شما این راه کوتاهتر میشه.